Avalon - kraina doskonałości
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Witaj. Kimkolwiek jesteś, skądkolwiek przybywasz i dokądkolwiek zmierzasz w swej wędrówce - witaj. Zapraszam Cię do swego ogrodu. Daj odpocząć znużonemu drogą ciału. Spróbuj odkryć świat tam za tą bramą, która jest przed Tobą.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Multiwersum

Go down 
+2
Kyla Morra
MGr Gear
6 posters

Co o tym sądzicie?
Jest Ok.
Multiwersum Vote_lcap100%Multiwersum Vote_rcap
 100% [ 7 ]
Jest do bani.
Multiwersum Vote_lcap0%Multiwersum Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 7
 
Poll closed

AutorWiadomość
MGr Gear
Czerwony trybik machiny fabularnej
MGr Gear


Rasa : .
Skąd : .
Wiek postaci : 2023
Liczba postów : 367
Pełniona funkcja : .

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Multiwersum   Multiwersum EmptySob Gru 04 2010, 00:33

Multiwersum, zamiast uniwersum.

* Istnienie magii, równoległych rzeczywistości, światów żywiołów, domen bogów, wyklucza nazwanie świata Avalonu uniwersum. Zamiast tego mamy multiwersum (czyli sporą ilość planów/rzeczywistości/domen) połączonych i względnie niezależnych od siebie.

* Sposób w jaki spróbuję podejść do tego tematu podobny jest do świata Faerun, w systemie Dungeons and Dragons. Jeśli mieliście okazje poznać ten system - od razu zrozumiecie mój zamysł.

* Otóż nasza rzeczywistość jest światem zero, światem neutralnym. Żyją tutaj zarówno rasy które się tu narodziły (ludzie, elfy, orki //o których jakoś dziwnie nikt się nie pokusił//, oraz wiele wiele innych), ale i rasy mieszańców. Mamy Aasimary, półbogów. Mamy przybyszy z innych planów - Demony, Anioły...

* Mamy sporo innych rzeczywistości/planów/wymiarów. (nazw będę używać zamiennie)
Mamy "domeny", czyli plany będące posiadłościami bogów, po których można ocenić siłę bóstwa. (im większy plan i im więcej w nim tym więcej i bardziej żarliwi są wyznawcy, a tym samym silniejsze bóstwo)
Mamy niebo, mamy piekło. Każde z nich ma wiele poziomów. Im niższy poziom piekła tym więcej Diabłów, im wyższy (np Piwnica) tym więcej demonów. Z niebem jest trochę inaczej, wszystko jest dużo bardziej zorganizowane, wszyscy pracują dla wspólnego dobra. Tym samym niebo jest "domeną" bezimiennego Boga. Boga, który niemal w ogóle nie ingeruje w życie innych istot, ale w zamian za swoją wiarę ofiaruje życie wieczne ( podobno Wink ).

* Są też plany odpowiadające żywiołom. Są wypełnione energią danego żywiołu aż po swe granice. Zamieszkane są przez żywiołaki, z których najpotężniejszy jest czymś na wzór boga dla reszty danego planu, poza nim jest istotą prawie boską.

* Mamy plan eteryczny. To w nim mieszkają dusze istot, które po śmierci wciąż mają niezałatwione sprawy. Błąkają się po tym planie, a przez bliskość (jest to najbliższy plan do planu rzeczywistego) czasem manifestują się w naszej rzeczywistości, próbują nawiązać kontakt. Co więcej to z planu eterycznego pochodzi energia magiczna (chyba że ma inne źródło, np magia żywiołów, magia nekromantyczna, magia którą posługują się Anioły), plan eteryczny wypełniony jest energią magiczną, to właśnie dzięki temu dusze mogą tam wciąż istnieć. Istnieje spora ilość istot, które potrafią "przeskakiwać" między planem rzeczywistym, a eterycznym. W świecie eterycznym nie ma fizycznych ograniczeń, więc mogą np przejść przez ścianę, lub ukraść coś komuś i uciec na plan eteryczny.

* Mamy plan cienia. Plan niebezpieczny, czarno-biały. Zamieszkany przez wiele bezimiennych istot i tylko kilka na tyle istotnych, że mają imiona. Plan ten, razem z eterycznym tworzy spoiwo między planami. Połączenie z planem cienia jest dosłownie wszędzie gdzie pada jakiś cień, a połączenie z planem eterycznym jest dosłownie w każdym miejscu (nie jest ograniczony pod tym względem tak jak cień).

* Warto zaznaczyć, że plany są od siebie wzajemnie niezależne. Całkowite zniszczenie planu X nie ma większego wpływu na plan Y.

* W waszych postach pod tym tematem piszcie co sądzicie o tym pomyśle, czy nie są jeszcze jakieś plany o których zapomniałem, a warto byłoby je dodać. Smile Wypowiedzcie się również w ankiecie.
Powrót do góry Go down
Kyla Morra
Mistyczna wojowniczka
Kyla Morra


Rasa : Marrena
Skąd : Sanvante
Wiek postaci : 32
Obecny wygląd : Ciągle zmienny ;)
Znaki szczególne : Tatuaż na plecach.
Charakter : Spokojna .
Broń : Miecz, 2 sztylety.
Liczba postów : 76
Pełniona funkcja : Użytkownik
Skąd wiemy o forum? : Google ;p

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum EmptySob Gru 04 2010, 00:48

Sądzę, że to dobry pomysł, skoro ma on wszystko uporządkować.
Powrót do góry Go down
Peri'an Phiro
Anioł Handriel
Peri'an Phiro


Rasa : Elf
Skąd : Dalekie Krainy
Wiek postaci : 35
Obecny wygląd : Avatar
Znaki szczególne : Skrzydła anioła.
Charakter : Chotyczny dobry,
Broń : -
Przyjaciele : -
Wrogowie : -
Liczba postów : 432
Pełniona funkcja : Gracz, MG, zło
Skąd wiemy o forum? : Topka albo Google...
Inne konta : brak

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum EmptySob Gru 04 2010, 21:43

Znasz moje zdanie w tej kwestii. Jestem na tak.
Powrót do góry Go down
Loara River
Nowa królowa Avalonu
Loara River


Rasa : Terinei
Skąd : Ashilut
Wiek postaci : 32
Znaki szczególne : znakiem szczególnym jest chyba to, że potrafi się zamieniać w tygrysa i tracić materialność ciała ;) Poza tym zielone oczy i blond włosy (w słońcu rude).
Charakter : Nie jest typem zgreda i osoby wrednej, ale nie jest też przesadnie miła. Bywa zadziorna.
Broń : Halabarda z ostrym zakrzywionym ostrzem i dwa sztylety.
Przyjaciele : Ke'Ladriel, Gray, Alucard, Sinikar, Faolán, Amadea, Raziel, Maya, Peri'an, Sethy, Max, Shayla, Valentine, Nunnaly, Sea (przepraszam, jeśli o kimś zapomniałam).
Wrogowie : Nie są to wrogowie, ale do przyjaciół bym ich nie zaliczyła xD: Crystal, Kyoji
Liczba postów : 1225
Pełniona funkcja : Administrator i MG
Skąd wiemy o forum? : Przepraszam, głównym adminem jestem ^^
Inne konta : Layla, Namine

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum EmptyNie Gru 05 2010, 00:28

To podsumowanie tego wszystkiego, co mamy obecnie. Ale o dobrze, bo przynajmniej nowi użytkownicy będą mogli przyswoić się z "warunkami", jakie panują na tym forum.
Powrót do góry Go down
Liren Kazume
Rycerz // Nauczyciel
Liren Kazume


Rasa : Półbóg
Skąd : Ashilut
Wiek postaci : 32
Obecny wygląd : Ponownie jest w swojej dawnej zbroi i z mieczem na plecach. Wszystko wygląda tak jak dawniej oprócz jednej małej rzeczy... Nowa blizna nabyta w walce z dużym M
Znaki szczególne : Naszyjnik z małym piorunem no i blizna
Charakter : Raczej spokojny. Teraz próbuje odpocząć po walce i nabrać sił aby ponownie stanąć przed Mordekaiserem.
Broń : Teraz raczej posługuje się piorunem. Niebieski odcień jest gdy Liren nie jest opętany, a szary kiedy odzywa się druga natura.
Przyjaciele : Jace, Maya, Artemis i Richard, Sophia, Kenji
Wrogowie : Wróg nr 1: MORDEKAISER
Liczba postów : 147
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik
Skąd wiemy o forum? : W śnie objawiła mi się Ta stronka więc postanowiłem Ją odnaleźć...

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum EmptyNie Gru 05 2010, 08:09

Ja jestem za xD Co prawda nie przeczytałem całego tekstu ale wystarczy mi to iż grałem w D&D (i nadal gram) kilka lat i cały system mam w jednym małym paluszku.
Powrót do góry Go down
MGr Gear
Czerwony trybik machiny fabularnej
MGr Gear


Rasa : .
Skąd : .
Wiek postaci : 2023
Liczba postów : 367
Pełniona funkcja : .

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum EmptyCzw Gru 09 2010, 02:59

Proszę administracje o przeniesienie wątku do działu INFO
Powrót do góry Go down
Layla Lawrence
Obalona królowa (martwa)
Layla Lawrence


Rasa : -
Skąd : Avalon
Wiek postaci : 2022
Liczba postów : 422
Pełniona funkcja : Administrator
Inne konta : Loara, Namine

Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum EmptyCzw Gru 09 2010, 03:52

Zrobione. Wyrzuciłam tylko tę wzmiankę o Bogu, bo nie chciałabym Go w to mieszać. Tutejsze postacie mają swoje bóstwa, a nawet jeśli wierzą w jedno bóstwo, słowo "bóg" należy pisać z małej litery (bo to zwykłe bożki, chyba mnie rozumiecie?).

Temat pozostawiam na razie otwarty, żeby inni mogli się jeszcze wypowiedzieć.
Powrót do góry Go down
https://myfantasy.forumpolish.com
Sponsored content





Multiwersum Empty
PisanieTemat: Re: Multiwersum   Multiwersum Empty

Powrót do góry Go down
 
Multiwersum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Multiwersum by Thane Solus

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avalon - kraina doskonałości :: Kosz :: Archiwum-
Skocz do: